Herz Jesu Kloster

Klasztor Serce Jezusa

Düsseldorf, Nordrhein-Westfalen

NIEMCY

Do tego domu Pan Bóg powołał 17 sióstr z różnych krajów i w różnym wieku. Chce, aby były Światłem w tej bogatej metropoli, znajdującej się nad rzeką Ren, która jest zglobalizowana, zmaterializowana i gdzie wielu jej mieszkańców zapomniało o Bogu,

  Düsseldorf znajduje się nad rzeką i jest miastem tętniącym życiem dniem i nocą o czym świadczą syreny pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i odgłosy nasilonego ruchu drogowego. Jednak te odgłosy nie przeszkadzają nam odmawiać  6 razy w ciągu dnia i jeden raz w nocy Liturgii Godzin, śpiewanej gregorianką. Te godziny nadają rytm naszemu życiu.

   Mieszkające osoby w tym mieście używa Pana Bóg jako swoje narzędzia, którymi się  posługuje, aby nas wspierać różnymi środkami pomocy: między innymi wiernymi, którzy przychodzą do naszego Kościoła; osobami, które powierzają się naszym modlitwom, również takie osoby, których osobiście nie znamy. Wszystkim pragniemy podziękować za ich troskę i dyspozycyjność. Polecamy ich opiece Najświętszej Maryi Dziewicy.

    Nasz dom jest  otwarty w ciągu tygodnia dla każdego, kto chce uczestniczyć w Adoracji Najświętszego Sakramentu. W ten sposób mogą odnawiać swoją wiarę i spotkać się z ogromną miłością Pana Boga.

     Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, zaskakuje nas swoją mocą i przyciąga osoby starsze i młode. Przychodzą, aby choć na chwilę pomodlić się, odpocząć i poczuć się kochanym i pocieszonym.

      Pomimo tego, że jest to miasto bogate, ma ono także swoich ubogich, którzy mają możliwość otrzymania torebki z pożywieniem. Tym drobnym gestem chcemy wyrazić miłość Boga, nie tylko nasycić ciało, ale przede wszystkim nasycić głód duchowy.

      © 2017 Hermanas de Claraval. All rights reserved

      Impressum